Rakvere Targa Maja külastus

gerttu.simm
Reedel, 4. novembril, külastasime koos partneritega Rakvere Tarka Maja - uurisime, kuidas tark maja toimib ja millised on võimalused oma lahenduste testimiseks nende pakutavas innovaatilises keskkonnas.

Rakvere Tark Maja on esimene avalik ligi nullenergiahoone Eestis, kuid tema tegelik väärtus on hoone automaatika testkeskkond.

Majas saab kogu tehnoloogiat kasutada katsetamisteks ja lahenduste loomiseks. Näiteks on seal neli erinevat ventilatsiooniseadet, mis annab võimaluse tsoonide eraldamiseks ja katsete läbiviimiseks.

Sarnaselt ventilatsioonisüsteemiga saab oma lahenduste ja ideede testimiseks kasutada kaht erinevat juhtimistarkvara, päikesepaneelide süsteemi, sadeveekogumissüsteemi, valgusjuhtimist, kütte ja jahutustehnoloogiat, erinevaid passiivseid energiasäästu lahendusi jms. Lisaks on hoones eraldatud testkorter oma juhtimissüsteemi ja tehnoloogiaga.

Lisaks tehnoloogiliste lahenduste otsestele katsetele saab Rakvere Targas Majas testida oma ideede toimimist ka inimese reaalse kasutuse puhul.
Näiteks saab testkorterisse panna elama ka inimese ning kogutud käitumuslike andmete põhjal välja töötada teenuseid (vastava tehnoloogia peaks siis ise kaasa võtma).

Rohkem infot Targa Maja kohta saab aadressil www.rakveretarkmaja.ee
Küsimuste korral pöördu info@rakveretarkmaja.ee