Meie partnerid Barcelona MWC-l

gerttu.simm
Mobiilimess Barcelonas meelitas sellel korral kohale rekordiliselt üle saja tuhande külastaja, mis teeb sellest üritusest ühe suurima ja olulisema IT temaatilise konverentsi maailmas. Messil on kohal kõik maailma suurimad mobiilitootjad (va Apple) ning kogu ökosüsteem, mis puudutab mobiilide kaudu inimeste ühendamist.
Nii tutvustataksegi ühes messi osas uusimaid mobiiltelefone ja teises otsas pakutakse lahendusi, kuidas nendele mobiilidele pakkuda paremat sisu, toimetada mobiilideni veel kiiremat ühenduvust või luua lahendusi asjade internetis. Kuivõrd mobiiltelefonid on nii laialdaselt levinud ja asendamas paljudelt funktsioonidelt juba arvutit, siis oli ka selleaastane üritus nimetud kõige laiema pealkirjaga ehk “Mobile Is Everything”. Selle teema sisse mahtus ka eraldi teemade blokk “targa linna lahendused”, sest sellel nähakse tulevikus suurt rolli. Mobiilioperaatoritelt oodatakse uue generatsiooni mobiilsidevõrgu 5G väljaarendamist, mis teeksid võimalikuks värkvõrgu lahenduste pakkumise suuremal skaalal kui praeguste 2G, 3G ja 4G võrgulahendustel.
Värkvõrku ootavad omakorda linnad üle kogu maailma, et sensortehnoloogiate abil pakkuda oma elanikele paremat elukeskkonda, elukvaliteeti, majanduslikku arengut ja
jätkusuutlikust.
Sellel aastal osales mobiilimessil targa linna klastrist 3 ettevõtet. GoSwift pakub digitaalset järjekorrasüsteemi. Mobi Lab pakub mobiiliaplikatsioonide arenduse täisteenust. Positium LBS toob suuremahulistest asukohaandmetest välja olulise teadmise.
Kõik kolm ettevõtted tutvustasid oma lahendust nelja päeva jooksul enda potentsiaalsetele klientidele või partneritele ning said inspiratsiooni ka pajudest teistest messil osalenud ettevõtete esindajatest. Barcelona mobiilimessi tugevuseks on, et seal on esindatud üldiselt ettevõtete juhtkonna tasand ning seetõttu on sealt saadud kontaktid eriti väärtuslikud Teistele klastriliikmetele toodi teadmised viimastest arengutest mobiilimaastikul, mis puudutab kõiki teisi klastri liikmeid.