Uudised

Hollandi targa linna koostööseminar

12. detsembril korraldasime koostöös Tehnopoli, EASi ja Hollandi saatkonnaga koostööseminari Eesti ettevõtetele, et tutvustada neile Hollandi targa linna lahendusi ja koostöövõimalusi.

Targa linna klaster külastas Barcelona Smart City Expot

Targa linna klaster osales koos ettevõtetega rahvusvahelisel Smart City Expo 2016 messil EAS´i poolt korraldatud ühisstendiga, mis toimus 15. –17. novembril Barcelonas, Hispaanias. Messile kaasati mitmed Eesti targa linna kogukonna esindajad ja valdkonna ettevõtted. Ühisstendil tutvustati Eesti ettevõtete lahendusi ja tooteid, mis oli suurepäraseks võimaluseks leida sealt potentsiaalseid kliente ja koostööpartnereid.

Rakvere Targa Maja külastus

Reedel, 4. novembril, külastasime koos partneritega Rakvere Tarka Maja - uurisime, kuidas tark maja toimib ja millised on võimalused oma lahenduste testimiseks nende pakutavas innovaatilises keskkonnas.

Targa linna klaster Smart City Expol

15. - 17. novembril osaleb Targa linna klaster Barcelonas toimuval Smart City Expo World Congressil - tegemist on ühe maailma suurima targa linna teemalise messiga. 

Eesti Targa linna klaster ja IKT Klaster käisid koos USA õppevisiidil

4. – 12. septembrini viibisid Eesti Targa linna klastri ja IKT Klastri esindajad koos ettevõtjate ja teadlastega õppevisiidil USAs. Õppereisi käigus külastati Washington DC-d, Salisburyt (Marylandis) ja New Yorki.

Smart City for the Citizens: esitlused ja fotod

Tänud kõigile Eesti esimesel targa linna konverentsil osalejatele! Meil on suur rõõm näha, et targa linna teemad on olulised väga paljude jaoks – Tartusse tuli konverentsile kokku üle 100 inimese 17st erinevast riigist üle kogu maailma! Kohtumiseni juba järgmisel aastal!

Kohtumine Tallinna Linnavalitsusega

Eile korraldasime Tallinna linnavalitsuse Roosikrantsi residentsis linnaametnike ja partnerettevõtete kohtumise. Seekordse kokkusaamise fookuses olid mobiilsuse/liikuvuse ja infrastruktuuri arendamisega seotud koostöövõimalused.

Meie partnerid Barcelona MWC-l

Mobiilimess Barcelonas meelitas sellel korral kohale rekordiliselt üle saja tuhande külastaja, mis teeb sellest üritusest ühe suurima ja olulisema IT temaatilise konverentsi maailmas. Messil on kohal kõik maailma suurimad mobiilitootjad (va Apple) ning kogu ökosüsteem, mis puudutab mobiilide kaudu inimeste ühendamist.

Networking üritus Tehnopolis

19. veebruaril korraldasime Tehnopolis toreda networking ürituse, kus tutvusime GoSwifti järjekorralahenduse, Sentabi interaktiivse teleka ja Tehnopoli targa linna testbediga.

Hollandi suursaadiku visiit

18. veebruaril võõrustasime Targa linna Demokeskuses Hollandi suursaadikut Jos Schellaarsi tema Tartu visiidil. Rääkisime klastri tegemistest ja suurematest projektidest, millega seotud oleme.

Targa linna ümarlaud Briti Suursaadiku residentsis

Smart City Lab ja partnerid osalesid 1. veebruaril targa linna teemalisel ümarlaual Briti suursaadiku residentsis. Arutlusel oli, millised on trendid UK smart city turul ja kuidas sinna minna, kuidas kaasata investoreid ning millised on koostöövõimalused Eestis.

Tartu linnaliinibussid 2017-2027

Tartu linn kaasab jälle linnakodanikke! Millise bussiga Sina järgmised 10 aastat Tartus sõita tahaksid? Vaata võimalikke ideid ja anna oma hääl!

Targa linna klastri avakoosolek

20. jaanuaril kell 14-16 toimub Antoniuse Õues Targa linna klastri avakoosolek. Klastri avakoosoleku eesmärgiks on partnerite omavaheline tutvumine, teemapõhiste töögruppide loomine ja esimese poolaasta tegevuskava ülevaatamine ning kinnitamine.

Smart City Lab sai EASilt tuule tiibadesse

Esimesest klastrite taotlusvoorust said toetuse 10 konkurentsivõimelist klastrit, nende hulgas ka targa linna klaster, mille peamiseks tegevuseks on targa linna valdkondi hõlmavate toodete ja teenuste loomine ja arendamine.